Отборът на Розенборг отстрани турския Аланяспор при домакинството си от

...

Розенборг на Ейолфсон пребори Аланяспор

Отборът на Розенборг в профил турския Аланяспор при семейството си от третия квалификационен кръг на Лига Европа, приключило 1:0 в тяхна изгода. Единственото попадение осъществя Андерс Конрадсен в 59-ата минута, а в 66-ата беше изпъден за втори жълт картон. В последните секунди на добавеното време Кума Бабакар от противниковия тим също получи червен картон. Цял мач за норвежците изигра досегашният бранител на Левски, който си изкара жълт картон в 63-ата минута.
SLUTT 1-0!! Rosenborg i playoff etter en dramatisk kamp på Lerkendal!
— Rosenborg Ballklub (@RBKfotball) Други скандинавци също продължиха към плейофите. Копенхаген реализира безапелационна победа с 3:0 против полския Пяст (Гливице) на своя стадион. Головете бяха дело на Камил Вилчек (14’), Йонас Уинд (58’) и Пеп Биел (90+5’).

Един гол беше задоволителен на (Атина) при гостуването му на швейцарския Санкт Гален. Той беше маркиран от Нелсон Оливейра в 71-ата минута, когато нападателят изпусна дузпа, само че при добавката беше прецизен. Лига Европа 3 кръг, четвъртък 24 септември  Розенборг 1:0краен резулат  Аланияспор