Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа очаквана, но не много

...

Рилски спортист не допусна изненада срещу А1 Академик

Отборът на Рилски състезател (Самоков) записа предстояща, само че не доста лесна победа в дуела си от III кръг на Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на А1 Академик (София) с 95:86 (27:21; 13:19; 29:16; 26:30).

Хавиер Джонсън беше най-резултатен за домакините – 19 точки, а Тихомир Желев и Мирослав Васов означиха надлежно по 18 и 15 точки.

Николай Грозев вкара 26 точки за столичните „ студенти “, а Николай Николов приключи с 14 точки.

Срещата в Самоков стартира равностойно с замяна на сполучливи офанзиви и към двата коша и след три минути игра резултатът бе еднакъв – 8:8. Оттук до края на първата четвърт момчетата на Людмил Хаджисотиров поеха надзор върху събитията на терена и поведоха с 27:21, само че през втория интервал двата тима си размениха функциите и почивката пристигна при ново тъждество – 40:40.

Третата четвъртина още веднъж бе напълно за домакините от Самоков, които демонстрираха класата си, а това им подсигури най-голямата преднина до този миг в мача – 69:56 след 30 минути игра.

В заключителните 10 минути баскетболистите на Рилецо поддържаха без особени проблеми преднината си, като едвам в последните 120 секунди самоковци отстъпиха самодейността, само че това не докара до някакви съществени разтърсвания и Рилски състезател се поздрави с успеха – 95:86.

СТАТИСТИКА ОТ РИЛСКИ СПОРТИСТ – А1 АКАДЕМИК (СОФИЯ)