Отборът на Рилски спортист направи първа крачка към класиране в

...

Рилски спортист направи първа крачка към групите на турнира за Купата на ФИБА

Отборът на Рилски състезател направи първа крачка към класиране в групите на шампионата ФИБА Къп. Носителите на Купа на България по баскетбол победиха вкъщи литовския Уулвс с 91:76.

За литовците това беше дебют в евротурнирите, и то сполучлив след успеха над гръцкия Арис в първата фаза на шампионата.

Самоковци демонстрираха още веднъж, че ще разчитат на едно от главните си оръжия от предишния сезон – мощна игра в третата част.

Димаджио Уигинс бе доста потребен за Рилски състезател и доближи до дабъл-дабъл – 19 точки и 16 битки. Брандън Рандълф добави 16. Капитанът Чавдар Костов вкара 15 точки. Еван Бати се регистрира с 13 и 5 битки. Крис Минков завърши с 10.

На 30 септември (петък) от 20.00 ч. в „ Арена Самоков “ Рилски състезател ще излезе против израелския Апоел Хайфа във финала на конкуренцията.

Дори при крах против израелците обаче, Рилски състезател може да продължи в идната фаза на шампионата – като благополучен губещ.