Отборът на Реал Сосиедад изхвърли Атлетико Мадрид от турнира за

...

Пълен провал за Атлетико

Отборът на Реал Сосиедад изхвърли Атлетико Мадрид от шампионата за Купата на Испания, откакто завоюва осминафиналния конфликт с 2:0.

Атлетико пропиля страховит късмет за разкриване на резултата в 13-ата минута, когато Яник Ферейра овладя страховит пас, само че ударът му срещна напречната греда.

Десетина минути по-късно домакините откриха посредством Аднан Янузай, който бе оставен изцяло непокрит и с удар с глава порази Атлетико за 1:0.

В края на първата част Коке се свлече на земята след прикосновение с съперник, само че съдията реши, че няма дузпа и играта продължи.

Само две минути след подновяването на играта отбраната на "дюшекчиите " извърши детинска неточност и подари втория гол на Реал, който бе дело на Александьр Сьорлот.

В самия завършек на мача домакините даже можеха да създадат успеха си още по-изразителна, само че един от бранителите на Атлетико почисти удара на Робин Льо Норман.

Така Реал сервира изненадата и продължава напред към четвъртфиналите на шампионата.