Отборът на Полша защити по категоричен начин световната си титла.

...

Полша защити световната си титла след категорична победа срещу Бразилия

Отборът на Полша отбрани по безапелационен метод международната си купа . " Дружина полска " победи с 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) Бразилия на финала на Световното състезание по волейбол и не остави никакви съмнения кой е по-добрият тим. Това бе повтаряне на финала от 2014 година, тогава Полша победи с 3:1 гейма. Бразилия пък остава с три трофеи - 2002г., 2006г. и 2010г. Блокадата бе мястото, където имаше най-голяма разлика сред двата отбора - 10 за Полша против единствено 4 за бразилците.
Първият гейм стартира равностойно, само че след това, " Селесао " поведе с 5:3 след добра офанзива. Това обаче не смути поляците и обърнаха резултата до 8:6 след мощен ас на Курек. Втората техническа пауза пък пристигна при 16:13 за " Дружина полска ", а не след дълго резултатът набъбна до 20:16 след технично отиграване на Кубяк. Бразилия не се даде толкоз елементарно и заключителните минути бяха на гейма доста забавни, като резултатът бе подравнен при 26:26. Полша взе гейма 28:26 след сервис в навън на Сааткамп и последвала обсада на Курек.
През втория гейм Полша стабилизира играта си още повече и съумя да пази преднина през цялата част. При първото техническо спиране резултатът бе 8:4 за " Дружина полска ". Бразилия понижи изоставането си до 10:11, само че поляците не разрешиха на противника си да стигне до освен това. Второто техническо спиране пристигна при 16:13 за поляците след блок-аут на Михал Кубяк. До края на частта превъзходството на Полша се затвърди и след следващ блок-аут на Кубяк затвори гейма на 25:20.
Третият гейм бе минимум равносилен и вървеше към цялостен погром за Бразилия през цялото време. Още през цялото време " Дружина Полска " съумя да си обезпечи солидна преднина, която задържа дълго време, само че в края на гейма се пропукаха. След три следващи точки бразилците съумяха да създадат резултата 21:22, само че сервис в мрежата още веднъж даде две точки преднина на Полша. След офанзива в навън се стигна до първия мач-пойнт в срещата, който обаче бе избавен 22:24, вторият също бе отразен, само че при третия " Селесао " нямаше никакъв късмет след нова мощна офанзива на Курек и Полша отбрани международната си тила.
Източник: actualno.com