Отборът на Пирин (Благоевград) завърши с равенство предсезонните си контроли.

...

Пирин с равенство в последната си контрола

Отборът на Пирин (Благоевград) приключи с тъждество предсезонните си контроли. " Орлетата " направиха 1:1 с елитния македонски Победа Прилеп на стадион " Христо Ботев " пред относително малко фенове. Попадението за Пирин осъществя Владислав Златинов през първото полувреме. За опитният голмайстор това бе второ попадение в летните инспекции. Той вкара и при загубата с 1:2 от Локомотив София. Още преди почивката Жоглев с прехвърлящ удар наказа неточност на бранителите на Пирин при изнасянето на топката. Това бе трета другарска среща за Пирин против македонски тимове. Преди това възпитаниците на Петър Златинов победиха с 1:0 Саса Каменица и с 2:1 Брегалница Щип. В днешния дуел играха с изключение на Влади Златинов, и Юлиан Попев и Тони Кастадинов от по-опитните футболисти. На вратата обаче не се появи Николай Яначков, а юношата Радослав Ангелски.