Отборът на ПАОК спечели солунското дерби с Арис от 7-ия

...

ПАОК взе градското дерби с Арис, бивш нападател на Лудогорец изпусна дузпа

Отборът на ПАОК завоюва солунското дерби с Арис от 7-ия кръг на гръцката Супер лига. Символичните посетители се постановиха с 2:1, откакто направиха поврат. Антигерой за домакините пък бе някогашният нападател на Ботев и Лудогорец Юнес Хамза, който пропусна дузпа.

Мачът стартира чудесно за Арис, който взе преднина още във 2-ата минута след гол на Матео Гарсия.

В 36-ата минута обаче ПАОК възвърне равенството с попадение от дузпа на Александър Прийович.

В 66-ата минута и домакините получиха дузпа в своя изгода, само че Юнес Хамза пропусна от бялата точка.

Така гостите издебнаха своя късмет и в 84-ата минута нанесоха втори удар, още веднъж посредством Прийович, който оформи крайното 1:2.

С тази победа ПАОК е отпред в класирането с 19 точки. Арис пък се намира на 6-ата позиция с 12 извоювани точки.