Отборът на Олимпик Марсилия стартира новия сезон във френската Лига

...

Олимпик Марсилия тръгна с гръмка победа на старта в Лига 1

Отборът на Олимпик Марсилия започва новия сезон във френската Лига 1 с гръмка победа. Възпитаниците на Игор Тудор разгромиха с 4:1 гостуващия на „ Стад Велодром “ отбор на Реймс с 4:1 в финален дуел от първия кръг.

Марсилци взеха задатък от два чисти гола още през първата част след автогол на Ваут Фаес в 13-ата и ужасно дебютно попадение на Нуно Тавареш в добавеното време на полувремето. Отдаденият чартърен от Арсенал краен бранител получи топката на левия фланг, резервира я добре, влезе във вътрешността, като мина през двама противникови играчи и с мощен удар по тревата с десния крайник отвън пеналтерията прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратаря Патрик Пенц.

През втората част още едно ново попълнение – Луис Суарес, който дойде от Гранада, също се регистрира с дебютен гол в 75-ата минута, преди Фоларин Балогун да върне едно попадение за гостите. Нападателят играе за Реймс като преотстъпен също от британския отбор, по сходство на Тавареш.

Крайният резултат беше завършен още веднъж от Луис Суарес в добавеното време с втория си гол в мача.

В идващия кръг Марсилия гостува на Брест, до момента в който Реймс приема Клермон Фуут.