Отборът на Нюкасъл записа изключително важна победа при визитата си

...

Нюкасъл взе глътка въздух след втората си победа за сезона

Отборът на Нюкасъл записа извънредно значима победа при визитата си на Лийдс във Висшата лига. „ Джордитата” се постановиха с 1:0 с помощта на гола от директен свободен удар на Джонджо Шелви в 75-ата минута на срещата на „ Елънд Роуд”.

Това бе едвам втората победа за Нюкасъл от началото на сезона и първата за състава от месец декември.

Двата отбора изиграха отличен мач с доста високо движение, макар че головите положения пред двете порти не изобилстваха.

Най-доброто състояние за Лийдс в мача пропусна Джак Харисън, чийто удар бе блокиран от Фабиан Шер.

Ключовият миг в мача пристигна четвърт час преди края, когато Хавиер Манкийо бе съборен пред наказателното поле, а с осъществяването директния свободен удар се нагърби Джонджо Шелви, който осъществя решителното попадение в мача.

Тимът на Марсело Биелса прекъсна серия от две следващи победи, а неналичието на контузения нападател Патрик Бамфорд стартира от ден на ден да се усеща.

Победата на Нюкасъл може да се окаже решаваща за отбора в битката за оцеляване във Висшата лига. „ Свраките” се изкачиха с едно място в таблицата, само че към момента остават в зоната на изпадащите в Премиърлийг.