Отборът на Нюкасъл вече гледа доста по-сериозно на своето оцеляване

...

Нюкасъл излезе от зоната на изпадащите и се залепи за закъсалия Евертън

Отборът на Нюкасъл към този момент гледа много по-сериозно на своето оцеляване във Висшата лига, откакто реализира втора поредна победа и излезе от зоната на изпадащите. „ Свраките “ завоюваха с 3:1 семейството си на Евертън.

Отборът на Франк Лампард поведе след автогол на Джемал Ласелс в 36-ата минута, само че единствено минута по-късно се стигна до втори автогол в мача, този път на Мейсън Холгейт, с който резултатът бе подравнен.

Райън Фрейзър обаче изведе домакините напред в 56-ата минута и направи цялостен поврат, а едно от новите попълнения Кийрън Трипър означи третото попадение за Нюкасъл в 80-ата минута.

Малко преди края на терена се появи Бруно Гимараеш. Най-скъпата зимна покупка на Нюкасъл направи своя дебют за новия си клуб.

Успехът на „ свраките “ ги извади от зоната на изпадащите, които към този момент заемат 17-о място с 18 точки. В същото време Евертън продължава да затъва и с новия си управител отпред, като тимът записа четвърта загуба в последните си пет мача. „ Карамелите “ към този момент са 16-и в класирането и имат една точка повече от днешния си противник.