Отборът на Нефтохимик 2010 триумфира с титлата във волейболната Суперлига

...

Нефтохимик 2010 е новият-стар волейболен шампион на България

Отборът на Нефтохимик 2010 победи с купата във волейболната Суперлига на България. Бургазлии завоюваха и третия мач от финалната серия против Хебър и за трета поредна година се окичиха със златните медали.

Момчетата на Николай Желязков се постановиха с безапелационното 3:0 (25:23, 25:15, 25:12) в своята зала „ Младост “.

Единственото първата част бе по-оспорвана и пазарджиклии оказаха отпор. В следствие Нефтохимик наложи своята доминация. Домакините имаха очебийно предимство във втория гейм и след 25:15 направиха задачата на носителя на Купата още по-сложна.

Третият гейм още веднъж протече под диктовката на отбора на Желязков, който затвори мача след 25:12.

Най-резултатен за успеха бе Николай Учиков с 11 точки. За Хебър Брадли Гънтър записа 9 точки.