Отборът на Наполи не срещна трудности при домакинството си на

...

Наполи продължава да лети в Италия, премина и през Каляри

Отборът на Наполи не срещна компликации при семейството си на Каляри и го победи с 2:0 в мач от шестия кръг на италианската Серия А. Автори на попаденията станаха Виктор Осимен в 11-ата и Лоренцо Инсиние в 57-ата минута, който се разписа от дузпа.

Като цяло „ партенопеите “ преобладаваха през целия мач и можеха да отбележат и още няколко попадения. Каляри пък не сътвори съвсем нищо забавно пред вратата на Давид Оспина.

Наполи откри резултата още в 11-ата минута, когато Пьотр Зиелински бе изведен чудесно отдясно, доближи до топката до аутлинията и пусна пас в наказателното поле, където на първа греда Виктор Осимен изпревари бранител и засече във вратата на Алесио Краньо – 1:0.

Резултатът беше подсилен в 57-ата минута, когато Лоренцо Инсиние не сгреши от бялата точка. Дузпата беше отсъдена поради нарушаване на Диего Годин против Осимен.