Отборът на Наполи направи огромен подарък на лидера във временното

...

Наполи повали Милан в Милано

Отборът на Наполи направи голям подарък на водача във краткотрайното класиране на италианското футболно състезание Интер, откакто победи градския противник на " черно-сините " Милан с 1:0 като посетител.

Така Интер към този момент води с девет точки на Милан преди последните 11 кръга за сезона.

Единственият гол в мача падна в 49-та минута. Пьотър Зелински подаде на Матео Политано на границата на наказателното поле и макар че полякът не изпрати най-хубавия шут, той съумя да вкара в долния ляв ъгъл за 1:0 в интерес на гостите от Неапол.

Милан сътвори едно доста положително състояние след гола, само че Давид Оспина отрази удар с глава на Анте Ребич под гредата.

Опитите на " червено-черните " да изравнят приключиха на процедура във втората минута на добавеното време, когато останаха с 10 души на терена поради червен картон точно на Ребич.

С тази победа Наполи събра 50 точки и се намира на две от последния в зона Шампионска лига - Аталанта.
Източник: bnr.bg