Отборът на Наполи излезе еднолично начело в класирането на Серия

...

Наполи разби Лацио и поведе еднолично в Серия А

Отборът на Наполи излезе еднолично отпред в класирането на Серия А, откакто разруши Лацио с 4:0 вкъщи в дербито от 14-ия кръг на шампионата. На стадион " Диего Армандо Марадон " домакините бяха безпощадни и поведоха с два гола още до 10-та минута след попадения на Пьотър Желински и Дрис Мертенс, а в 29-та минута Мертенс се разписа за повторно.

През второто полувреме " орлите ", водени от някогашния треньор на Наполи Маурицио Сари, нямаха сили да отговорят, а Наполи стигна до четвърти гол посредством Фабиан в 85-та минута. По този метод възпитаниците на Лучано Спалети към този момент имат 35 точки, три повече от втория Милан, който през вчерашния ден загуби семейството си на Сасуоло. Трети са първенците от Интер с 31 точки. Лацио заема осма позиция в подреждането с актив от 21 точки.

В сряда, 1 декември, от 21:45 часа българско време Наполи гостува на Сасуоло, до момента в който в четвъртък от 21:45 Лацио е хазаин на Удинезе.

В различен мач от предходната вечер Рома победи Торино с 1:0 като хазаин.
Източник: dnesplus.bg