Отборът на "Монтана" записа трудна победа с 1:0 над "Локомотив"

...

Атанас Илиев донесе нови 3 точки за Монтана в битката за топ 3 /снимки/

Отборът на "Монтана " записа сложна победа с 1:0 над "Локомотив " (Горна Оряховица) в последна среща от XXVкръг на шампионата на Втора лига. Ранен гол на Атанас Илиев запази възможностите на домакините за място в тройката. Старши треньорът Ферарио Спасов направи две промени в състава, с който започваше непроменяемо в последните дуели. Феро заложи на арменския полузащитник Саргис Шахинян за сметка на Борислав Балджийски. Другата смяна бе насилствена, на мястото на санкции Йордан Йорданов в титулярния състав се завърна Владимир Айтов.
Още при първата си офанзива монтанци поведоха в резултата. Това стана в 6-та мин., когато Айтов откри пред наказателното поле Атанас Илиев, той си поведе топката и с обмислен шут я изпрати в долния десен ъгъл. Пет минути по-късно още веднъж Илиев засече от въздуха центриране от ляво на Стефан Цонев и с левачката стреля ефектно, само че на сантиметри около дясната греда. В 23-та мин. гол на Антоний Балъков бе анулиран поради засада. Гостите скочиха на страничния съдия Павлин Михайлов претендирайки, че финален с топката е играл футболист на "Монтана ". Реферът обаче бе вдигнал байрака още след подаването към Балъков, който бе на метър зад за отбраната на "Монтана ". До края на полувремето монтанци направиха няколко положителни офанзиви, само че нов гол не падна.
След почивката гостите изравниха играта, само че мъчно стигаха до рискова непосредственост до вратата на Ивайло Василев. В 68-та мин. отдалечен шут на Владимир Мичев мина около дясната греда. "Монтана " отговори с бърза контраофанзива по лявото крило, при която бранител почисти преди топката да доближи до Балджийски. Секунди по-късно резервата Тодор Колев би над вратата. Отново Колев, който след влизането си раздвижи играта на домакините, спря на гърди, само че ударът му бе блокиран от бранител и излезе в корнер. В последната 90-та мин. Иван Коконов надбяга бранителите на "Локомотив ", само че стреля право в тялото на вратаря Евгени Александров.

"Монтана " – "Локомотив " (Горна Оряховица) 1:0

"Монтана ": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Стефан Цонев, Кристиан Димитров, Владимир Айтов, Тони Тасев (64-Борислав Балджийски, Саргис Шахинян, Атанас Илиев (77-Александър Манолов), Сергей Георгиев (58-Тодор Колев), Иван Коконов.Треньор: Ферарио Спасов.
"Локомотив ": Евгени Александров, Кристиян Димитров, Мариян Иванов-кап., Мартин Николов, Петър Казаков, Георги Колев, Владимир Мичев, Цветомир Вачев (72-Георги Жеков), Георги Чукалов(46-Кокен Куроки), Антоний Балъков(62-Деян Христов), Кевин Осеи. Треньор: Александър Димитров.
Голмайстор: Атанас Илиев (6).
Главен арбитър: Йото Гарабедов.
Асистенти: Павлин Михайлов, Велислав Миленков.
Жълти картони: Сергей Георгиев, Иван Коконов (Монтана); Цветомир Вачев, Мартин Николов (Локомотив).
Стадион: „ Огоста”-1000 фенове.