Отборът на Монтана 2003 надигра с 69:62 (19:14, 24:12, 11:16,

...

Монтана 2003 победи Рилски спортист в женското баскетболно първенство

Отборът на Монтана 2003 надигра с 69:62 (19:14, 24:12, 11:16, 15:20) като посетител Рилски състезател в среща от четвъртия кръг във Втори стадий, Първа тройка в шампионата на България по баскетбол за дами.

Момичетата на старши треньора Николай Господинов изиграха доста мощно първо полувреме, чийто край пристигна при 43:26 в интерес на гостите, а след почивката удържаха натиска на Рилски състезател, с цел да запишат втория си триумф в тази фаза на шампионата.

За победителките американката Шерин Сътерланд приключи с дабъл-дабъл, реализирайки 25 точки и 16 битки, до момента в който Анджелика Митрашинович се регистрира с 21 пункта.

В същото време Радина Илиева стана най-резултатна за домакините от Самоков, вкарвайки 23 точки, а Моника Борисова приключи с 21.

С триумфа Монтана 2003 излезе преди всичко в подреждането с баланс 2-1 и актив от 5 точки. Втори е настоящият първенец на България при дамите Берое Стара Загора, само че " зелените " имат мач по-малко. Съставът на Рилски състезател към този момент остава на последното трето място с баланс 0-3.