Отборът на Монтана 2003 допусна първа загуба за новия сезон

...

Монтана 2003 допусна първа загуба в Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 позволи първа загуба за новия сезон в Адриатическата лига по баскетбол за дами. Възпитаничките на Николай Господинов позволиха проваляне като посетител на Будучност (Черна гора) с 66:78 (14:20, 14:22, 26:17, 12:19).

Българският отбор започва с три триумфа, откакто получи две служебни победи в група " А " от по 20:0 против босненския Плей Оф (Сараево), който се отхвърли преди началото на шампионата, а по-късно надви над гостуващия Загреб (Хърватия) с 91:68.

Домакините изиграха по-добро първо полувреме и поведоха с 18 точки при 42:24 след тройка на Мария Баошич 1:52 минути преди почивката.

Българките отбор съумя да понижи изоставането си на 3 точки 52:55 71 секунди преди края на третата четвърт. В последните 10 минути баскетболистките на Будучност взеха задатък от 12 точки при 76:64 и стигнаха до крайния триумф с

За Монтана 2003 се отличи Моник Рийд, която приключи с 19 точки и 11 битки. Габриела Николова добави 18 точки, а с 15 приключи Валерия Алексиева.

За домакините най-полезна беше Мария Лекович с 21 точки, 5 битки и 7 асистенции, а Драгана Живкович записа 16 точки и 8 битки.

В идващия си мач в Адриатическата лига за дами Монтана ще одобри сръбския Дуга на 2 ноември.