Отборът на Манчестър Юнайтед записа знаменит успех над градския съперник

...

Едерсон закопа Сити насред „Олд Трафорд”, Ливърпул е на две победи от титлата!

Отборът на Манчестър Юнайтед записа популярен триумф над градския противник Манчестър Сити в своя дом „ Олд Трафорд”. „ Червентие дяволи” се постановиха с над своя съперник с 2:0, а огромният провинен за провалянето на „ гражданите” се трансформира бразилският вратаря на гостите Едерсон, който сгреши съдбовно и при двете попадения в мача.

Така Манчестър Юнайтед съумя да направи дубъл от победи в шампионата над градския си противник за първи път от цели 10 години. За последно това се случи през сезон 2009/2010.

Попаденията за спечелилите през днешния ден бяха дело на Антони Марсиал през първата част и Скот Мактомини в продължението на срещата.

Седмата загуба за първенеца Манчестър Сити през сезона значи също, че водачът Ливърпул е още по-близо до бленуваната купа във Висшата лига.

..

Срещата стартира с лек териториален напън за символичните посетители от Сити, който в първите няколко минути стигнаха до два следващи корнера, които обаче не донесоха терзания за Давид де Хеа.

В 10-ата минута пристигна и първата действителна голова опция в мача, която бе на сметката на „ гражданите”. Люк Шоу направи подла неточност, откакто бе преследван от Серхио Агуеро и разреши на аржентинеца да му отнеме. Агуеро напредна доста добре и комбинира с Фил Фоудън. Англичанинът от своя страна откри Стърлинг на противоположния фланг, той овладя и след един финт стреля фалцово с десния крайник, само че Де Хеа мазета в корнер.

Три минути по-късно Агуеро направи за смях Хари Магуайър, прокарвайки топката сред краката му, само че в последния миг Неманя Матич притича и мазета коженото кълбо в следващ ъглов удар.

Отговорът на „ алените дяволи” пристигна в 16-ата минута, когато Даниел Джеймс бе изведен на отлична позиция от новата звезда на отбора Бруно Фернандеш. Крилото на домакините стреля по диагонала, само че право в обсега на Едерсон, който нямаше проблеми да отрази и да улови топката.

В средата на първата част Отаменди извърши фаул пред наказателното поле на своя отбор против Даниел Джеймс, което докара до директен свободен удар в интерес на домакините. С осъществяването му се нагърби Фернандеш, който обаче стреля в стената.

Домакините въпреки всичко съумяха да нанесат своя удар тъкмо след половин час игра. Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер осъществиха страховит гол, макар че главната виновност за попадението на „ алените дяволи” бе на вратаря Едерсон.

След заучено осъществяване на свободен удар пред пеналта на гостите, Бруно Фернандеш копна технично топката зад стената, където дебнеше Антони Марсиал. Нападателят сподели същинско майсторство, стреляйки от въздуха в близкия ъгъл на вратата. Едерсон докосна топката, само че не съумя да спре мощния шут на Марсиал за 1:0.

3 – Anthony Martial is only the second Manchester United player to score in three consecutive starts in Premier League Manchester derbies, and the first since Eric Cantona netted in five in a row between March 1993 & April 1996. Rare. #MNUMCI pic.twitter.com/3xfCmBDMpJ
— OptaJoe (@OptaJoe) March 8, 2020
Няколко минути преди почивката пристигна и една от най-спорните обстановки в срещата. Фред проби доста добре и навлезе в наказателното поле, където след прикосновение с Отаменди се строполи на земята. Реферът Майк Дийн работи незабавно и подвигна жълт картон за симулация на Фред. Телевизионните повторения обаче демонстрираха, че Отаменди в действителност рита крайници на футболиста на Манчестър Юнайтед. Въпреки разногласията обаче, в този случай не бе употребена системата за видеоарбитраж.

Второто полувреме стартира мощно за Сити, чийто отбор даже съумя да осъществя гол посредством Серхио Агуеро, само че той бе анулиран след намесата на ВАР. Аржентинецът бе с милиметри зад защитата на Юнайтед след пас на Рахийм Стърлинг и след преразглеждане на обстановката, Майк Дийн анулира попадението.

В ответната офанзива Едерсон бе на косъм да подари второ попадение на Юнайтед, откакто не съумя да отиграе добре една върната към него топка. В последна сметка този път шансът покри бразилеца и резултатът се резервира неизменен.

С придвижване на времето натискът на гостите се усилваше, до момента в който футболистите на Оле Гунар Солскяер най-вече действаха на контраофанзива. При една от тях Даниел Джеймс бе доста покрай попадение, само че ударът му по диагонала бе отразен от Едерсон, който съумя да избие в корнер.

Четвърт час преди края Сити имаше страхотна опция да изравни резултата, само че два поредни пропуща на Стърлинг и Жезус предотвратиха това. Първо англичанинът не съумя да засече добре прострелно центриране отдясно, а при добавката ударът на Жезус бе отразен от Де Хеа.

...

„ Гражданите” гостуват на „ Олд Трафорд” с мисъл за реванш след провалянето от „ алените дяволи” в ответния мач на „ Етихад” през декември.

Юнайтед заема седмата позиция във краткотрайното класиране с актив от 42 точки. Сити е втори с 57 точки.

1 - Phil Foden (19y & 285d) will become the youngest Englishman to start a Premier League Manchester derby for Man City since Micah Richards in February 2008 (19y & 231d). Opportunity. #MNUMCI pic.twitter.com/g8IAJVpUFq
Впечатление прави, че в състава на Манчестър Сити не попада белгийския плеймейкър Кевин де Бройне. Той падна неприятно във финала за Карабао къп предишния уикенд и от щаба на „ гражданите” са решили да не рискуват положението му, имайки се поради идния мач с Реал Мадрид в Шампионската лига.

Фил Фоудън получава титулярна позиция в селекцията на Гуардиола, а Едерсон се завръща на вратата за „ гражданите”. Жоао Кансело пък е предпочетен на десния бек за сметка на Кайл Уолкър.

Оле Гунар Солскяер пък прави цели седем промени в стартовия си състав спрямо мача за ФА Къп против Дарби Каунти през седмицата. Хари Магуайър, който бе под въпрос за днешната срещата, е съумял да се възвърне и стартира мача като титуляр. Аарън Уан Бисака и Даниел Джеймс също са на линия за мача, макар леките си здравословни проблеми, които имаха.

МАН ЮН – МАН СИТИ 1:0

1:0 Марсиал 30'

Стадион: „ Олд Трафорд”

Рефер: Майк Дийн

Манчестър Юнайтед: 1. Де Хеа, 2.Линдельоф, 5.Магуайър, 23.Шоу, 29.Уан-Бисака, 31, Матич, 17.Фред, 53.Уилямс, 18.Бруно Фернандеш, 21.Джеймс, 9.Марсиал

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Манчестър Сити: 31.Едерсон, 27.Кансело, 30.Отаменди, 25.Фернандиньо, 11.Зинченко, 20.Бернардо Силва, 16.Родри, 8.Гюндоган, 47.Фоудън, 10.Агуеро, 7.Стърлинг

Мениджър: Пеп Гуардиола