Отборът на Манчестър Сити направи още една крачка към титлата

...

Манчестър Сити се върна на победния път срещу Тотнъм

Отборът на Манчестър Сити направи още една крачка към купата в Англия, откакто победи Тотнъм с 3:1 като посетител в мач от 34-ия кръг на Висшата лига.

„ Гражданите “ записаха три следващи загуби единствено в границите на седмица, само че демонстрираха най-хубавото от себе си на „ Уембли “ и тотално надигра своя противник, който нямаше проваляне през 2018-та година. В 22-та минута Габриел Жезус даде преднина на Сити след страховит извеждащ пас на Венсан Компани и неточност на Давинсон Санчес, а три минути по-късно отборът на Пеп Гуардиола получи право да извърши дузпа след нарушаване на Юго Лорис против Рахийм Стърлинг, въпреки че повторенията демонстрираха, че съприкосновението сред двамата е отвън наказателното поле. Илкай Гюндоган осъществя наказателния удар и удвои преднината на гостите. „ Шпорите “ пробваха да се върнат в мача и понижиха изоставането си в 42-та минута посредством Кристиан Ериксен, само че след почивката „ жителите “ още веднъж бяха по-активни и стигнаха до трети гол, дело на Стърлинг. По този метод Сити към този момент има 87 точки и може още през днешния ден да завоюва купата, в случай че Манчестър Юнайтед загуби семейството си на УБА. По-вероятно е „ жителите “ да станат първенци след седмица при семейството си на Суонзи. /БГНЕС
Източник: bgnes.com