Отборът на Манчестър Сити допусна невероятна грешка и завърши 2:2

...

Поредна грешна стъпка за инертен Сити

Отборът на Манчестър Сити позволи невероятна неточност и приключи 2:2 с Нюкасъл. Рахийм Стърлинг откри резултата в 22-ата минута, а три минути по-късно Джетро Вилемс изравни за "свраките ". През втората част Кевин де Бройне изведе още веднъж "гражданите " напред, само че в края на мача Джонджо Шелви оформи крайното 2:2.

Рахийм Стърлинг изведе "гражданите " напред в 22-ата минута, само че единствено три минути по-късно Йетро Вилемс възвърне равенството.

Нюкасъл влезе интензивно в срещата и първият прецизен удар в срещата бе на тяхната сметка. Сент-Максимин стреля към врата на Едерсон, само че стражът улови без проблеми.

В 17-ата минута Жезус без изведен добре в наказателното поле и опита да върне с пета, само че Фернандес пресече.

Само 5 минути по-късно обаче "гражданите " поведоха в резултата. Давид Силва насочи страховит пас към Рахийм Стърлинг, който изведе Сити напред.

Радостта на "гражданите " обаче бе краткотрайна, тъй като единствено три минути по-късно Джетро Вилемс възвърне равенството, шутирайки от придвижване от границата на наказателното поле.

До края на първата част нямаше нови проблеми за двамата стражи.

В началото на второто полувреме Давид Силва направи необикновен пробив, след който подаде на Габриел Жезус, който обаче не съумя да насочи топката към вратата.

В 72-ата минута Бернардо Силва бе покрай това да изведе още веднъж "гражданите " напред, само че ударът му мина настрана от десния дирек.

Последните 10 минути на срещата бяха инфарктни. В 82-ата Кевин де Бройне означи впечатляващ удар, който раздруса напречната греда и се озова зад стража на Нюкасъл.

В 88-ата минута Кристиан Атсу откри своя съотборник на добра позиция в наказателното поле и му даде страховит пас. Джонджо Шелви не се поколеба и направи резултата 2:2.

В добавеното време Стърлинг пропусна опцията да донесе трите точки на Сити, откакто ударът му бе слаб и стражът го отрази.

Така "гражданите " остават на втора позиция, само че с мач повече от водача Ливърпул и третия Лестър, който има еднакъв брой точки - 29.