Отборът на Лудогорец оглави класирането часове, след като това беше

...

Лудогорец загря за Реал Бетис с погром в efbet Лига

Отборът на Лудогорец оглави класирането часове, откакто това беше сторено от ЦСКА, откакто „ орлите “ надиграха изрично Ботев Враца с 4:0 при визитата си под връх Околчица. Разградчани демонстрираха образно, че са надалеч по-класният отбор от двата и осъществиха три безответни гола в хода на срещата през първата част, до момента в който последният пристигна в добавеното време на срещата.

Кирил Десподов даде задатък на „ орлите “ в 18-ата минута, а Матиас Тисера повиши осем по-късно. Отново Десподов беше прецизен в 41-ата от дузпа, която беше дадена след нарушаване против него. През втората част гостите понижиха темпото с оглед идната аудиенция на Реал Бетис в Лига Европа, само че не дадоха опция на противника да понижи пасива, който беше към този момент удобен за гостите. В продължението пък влезлият като запаса Каули приключи добра офанзива за гостите и те категоризираха още по-значимо успеха си.

Така, Лудогорец се изкачи на върха в efbet Лига, като отборът е с 22 точки, колкото има и вторият ЦСКА, но „ алените “ са с по-лош индикатор при головата разлика. В идващия си мач Лудогорец гостува в Лига Европа на Бетис, до момента в който Ботев Враца му следва домакинство на Хебър. Врачани останаха 12-и със седем пункта.

Срещата стартира доста тежко за домакините, които останаха с човек по-малко след по-малко от 180 секунди игра. Мартин Кавдански фаулира извънредно тежко Спас Делев, откакто настъпи злокобно нападателя в глезена и реферът Давидов след ВАР реши да изгони бранителя на домакините.

Лудогорец наложи напън и в осмата минута като по знамение не откри резултата. Десподов центрира от ъглов удар на първа греда, а там Недялков продължи обратно за Матиас Тисера, който беше задължен да означи в опразнената врата, само че ударът на аржентинеца някак отиде навън. В 18-ата минута " орлите " откриха резултата, откакто Рик Джонатан откри Кирил Десподов в наказателното поле. Фланговият футболист нанесе удар с външната част на десния си крайник през защитник на врачани, с цел да вкара топката красиво във вратата на Костов - 0:1 за Лудогорец.

В 26-ата първенецът повиши своя задатък. Гостите сътвориха чудесно нахлуване, като Рик Джонатан подаде вдясно за Кирил Десподов. Крилото овладя в наказателното поле и пусна паралелен пас към Тисера, който трябваше да бъде блокиран от врачански защитник, само че аржентинецът прати топката в домакинската врата.

В 33-ата Кирил Десподов пусна пас към Матиас Тисера в наказателното поле на Ботев, а нападателят насочи удар, само че Костов с крайник избави. В 40-ата Меси фаулира Десподов в наказателното поле и не остави късмет на арбитъра да даде друго, с изключение на дузпа за " орлите ". Десподов се нагърби с осъществяването и беше прецизен за 3:0.

Втората част се възобнови при не доста огромно движение с оглед удобната преднина за гостите. В 50-ата Десподов опита да порази вратата на Ботев от фаул, но стреля неопределено. Анте Шимунджа направи промени в състава си за да освежи тима и да получат игрови минути множеството футболисти преди визитата в Севиля на Реал Бетис.

Дванадесет минути преди края Ботев вкара гол в срещата посредством Клери Сербер, само че той беше анулиран заради засада в хода на офанзивата на врачани. Пет преди края от свободен удар врачани пробваха да поразят гостуващата врата, само че ударът на Браян Мендоса беше уловен от Падт. Последва удар на Мануел Шоу, само че той отлетя настрана.

Две преди последната минута на мача Клери Сербер получи пас обратно от Жан Пиер, само че ударът на първия беше много неакуратен - навън.  " Орлите " вкараха четвърти гол, откакто Текпетей комбинира с Тисера, а той откри изкачащия Каули, който не сбърка - 4:0.

Рефер: Георги Давидов (Велико Търново)

Стадион: " Христо Ботев " (Враца)

Стартови сформира:

Ботев Враца: 76. Красимир Костов - К, 3. Мартин Кавданси, 4. Луиз Соарес, 8. Диего Фераресо, 10. Сантиаго Монтоя, 14. Мартин Атанасов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока, 21. Жан Силва, 37. Том

Резерви: 1. Алан Миналя, 6. Антонио Георгиев, 9. Даниел Генов, 15. Мирослав Маринов, 18. Клери Сербер, 23. Браян Мендоса, 88. Йохан Валбуена Треньор: Владислав Вутов

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков – К, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 20. Нонато, 21. Жан Карничник, 32. Игор Пластун, 73. Рик Джонатан, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Резерви: 12. Симон Слуга, 9. Игор Тиаго, 16. Аслак декор Витри, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 37. Бернард Текпетей, 95. Каули Оливейра

Треньор: Анте Шимунджа