Отборът на Локомотив Пловдив излезе втори в класирането на Първа

...

"Локо" Пловдив изпревари "Левски" след успех над "Ботев" Враца

Отборът на " Локомотив " Пловдив излезе втори в класирането на Първа лига след победа с 2:0 над " Ботев " Враца в първия мач от 16-ия кръг на футболното ни състезание.

" Смърфовете " към този момент имат 36 точки, а третият " Левски ", който в неделя гостува на " Ботев " Пловдив, е с 35. Лидер е " Лудогорец " с 39.

Гостите от Враца първи проведоха рискова офанзива, като във 2-ата минута Валери Домовчийски подаде вляво към Петър Атанасов, само че Дейвид Малембана се намеси сполучливо и предотврати заплахата. В 14-ата минута Анте Аралица излезе на комфортна позиция и стреля, само че Красимир Костов мазета.

Снимка: Lap.bg

Домакините поведоха с малко чудноват гол в 33-ата минута. Тогава Диниш Алмейда центрира, само че топката се завъртя, удари се в града и влезе във вратата на гостите за 1:0.

През втората част врачани пробваха поврат, само че " черно-белите " внимаваха в отбрана. В 49-ата минути Алмейда почисти топката след остро центриране в наказателното поле на домакините.

Пет минути по-късно Димитър Илиев стреля с глава, само че прати топката в навън. В 65-ата минута Дейвид Малбембана почисти коженото кълбо след рисково центриране в наказателното поле на домакините.

Валери Домовчийски излезе на комфортна позиция в 70-ата минута, само че пропусна да изравни.

Във втората минута на даденото от съдията продължение Георги Илиев фиксира крайния резултат 2:0 след подаване на капитана Илиев.
Източник: btvnovinite.bg