Отборът на Лион остана лидер във френската Лига 1, след

...

Лион удържа върха в Лига 1

Отборът на Лион остана водач във френската Лига 1, откакто реализира триумф с 3:2 вкъщи над Ланс в дуел от 18-ия кръг.

С триумфа " хлапетата " събраха 39 точки и се възползваха от неверната стъпка на първенеца Пари Сен Жермен, който стигна до незадоволително тъждество 1:1 при гостуването на Сент Етиен в дебюта на новия си треньор Маурисио Почетино.

Успехът за Лион не пристигна по никакъв начин елементарно, като домакините потрепериха в края, само че удържаха задатъка си. Мемфис Депай даде преднина за домакините в 39-ата минута, а в 46-ата Стивън Фортес си означи автогол за 2:0. Отново Депай в 52-ата от дузпа вкара за Лион и триумфът на домакините изглеждаше подпечатан. В 56-ата минута обаче Флориан Сотока понижи, а в добавеното време Шейк Омар Дукере вкара напрежение в редиците на Лион, откакто направи 2:3.

В последна сметка резултатът се резервира и Лион остана водач. В различен мач от кръга Лил позволи изненадваща домакинска неточност, откакто загуби с 1:2 против състава на Анже.

Реймс - Дижон 0:0
Сент Етиен - Пари Сен Жермен 1:1 Лига 1 18 кръг, сряда 6 януари  Лион 3:2краен резулат  Ланс