Отборът на Левски пази лоши спомени от рефера Николай Йорданов,

...

Левски пази лоши спомени от съдията за дербито, ето какво се случи на мач срещу Литекс през 2009-а

Отборът на Левски пази неприятни мемоари от рефера Николай Йорданов, който бе назначен да управлява 1/2-финалната среща реванш от шампионата за Купата на България сред сините и ЦСКА-София.

През 2009 година се играе един от паметните мачове сред Левски и Литекс в шампионата. Срещата е на “Герена”, а рефер е Николай Йорданов.

Литекс повежда в резултата след гол на Том през първата част. В 48-ата минута Зе Соарес изравнява. Само 120 секунди по-късно Веселин Минев е изпъден с втори жълт картон.

Въпреки това, в 57-ата минута, Христо Йовов бележи от корнер за 2:1.

В 68-ата минута червен картон получава Радостин Кишишев за удар против Зе Соареш.

Само четири минути по-късно Левски остава с 9 индивида след изпъждане на Еньо Кръстовчев. Десетимата от Литекс доближават до равенството против деветимата сини футболисти в 89-ата минута, когато Нифлор вкарва за крайното 2:2.

Така Литекс резервира първото си място в оня миг с 32 точки. С 29 точки на второ място е ЦСКА, Черноморец е трети (26), а Левски - четвърти (23).