Отборът на Кливланд Кавалиърс си гарантира място в плейофите на

...

Кавалиърс удариха Рокетс у дома и си гарантираха място в плейофите

Отборът на Кливланд Кавалиърс си подсигурява място в плейофите на НБА, откакто победи със 108:91 вкъщи състава на Хюстън Рокетс и по този метод записа своя триумф №48 от началото на постоянния сезон.

Кавалиърс изиграха доста мощно първо полувреме против Рокетс, след което задатъкът на домакините беше 17 точки при 60:43.

След почивката гостите от Хюстън се пробваха да отговорят и в третата четвърт съвсем съумяха да заличат своя пасив, намалявайки го до единствено пет пункта при 80:85.

В заключителните 12 минути обаче " кавалерите " още веднъж поеха контрола върху протичащото се на паркета и закономерно стигнаха до своята четвърта поредна победа.

За спечелилите Джарет Алън бе над всички, завършвайки с 24 точки и 14 битки за своя 32-ри " дабъл-дабъл " през сезона. Донован Мичъл и Еван Мобли пък способстваха за триумфа надлежно с по 22 и 19 пункта. От другата страна Джейлън Грийн вкара 30 точки за Хюстън Рокетс.

С този триумф си Кливланд Кавалиърс стана общо шестият отбор, който си подсигурява място в плейофите на НБА и четвъртия от Източната конференция след Милуоки Бъкс, Бостън Селтикс и Филаделфия 76ърс. За " кавалерите " това ще бъде първо присъединяване в плейофите на НБА от сезон 2017/18 насам, когато отборът доближи до огромния край на шампионата, където обаче отстъпи с 0-4 победи във финалната серия на Голдън Стейт Уориърс.