Отборът на Израел стана първият полуфиналист на световното първенство по

...

Израел излъга Бразилия в продълженията и стана първият полуфиналист на Мондиала за младежи до 20 години

Отборът на Израел стана първият полуфиналист на международното състезание по футбол за младежи до 20 години в Аржентина, елиминирайки състава на Бразилия в четвъртфиналите с 3:2 след продължения.

В постоянното време дуелът в Сан Хуан приключи при резултат 1:1, откакто Маркос Леонардо бе дал задатък на " Селесао " в 56-ата минута, само че единствено четири по-късно Анан Халаили бе изравнил резултата.

На старта на продълженията двата отбора си размениха по още едно попадение посредством Матеуш Насименто, който беше прецизен в 91-ата минута и Хамза Шибли, който осъществя две по-късно.

Така се стигна до добавеното време на първото продължение, когато Дор Тургеман осъществя победния гол за Израел, изпращайки своя отбор в огромната четворка на конкуренцията при дебюта му на Мондиал за младежи до 20 години.

В спор за присъединяване на огромния край на 11 юни в Ла Плата израелците ще се изправят против спечелилия от двойката Съединени американски щати - Уругвай.