Отборът на Италия продължи перфектната си серия в евроквалификациите, като

...

Италия продължи безгрешната си серия и постави нов рекорд

Отборът на Италия продължи съвършената си серия в евроквалификациите, като реализира девета победа. Тази вечер " скуадра адзура " разгроми като посетител Босна и Херцеговина и записа девета победа в група J. Италианците си бяха обезпечили класирането и преди този мач, само че опазиха по съвършен метод репутацията си. В същото време босненците нямаха шансове за нищо, откакто по-рано денем стана ясно, че Финландия си обезпечава второто място кръг преди края. Все отново Босна и Херцеговина ще има късмет за присъединяване на Евро 2020, като това минава през присъединяване в баражите напролет. Италия излезе без част от звездите си в Босна, само че не остави подозрения в превъзходството си. Франческо Ачерби откри в 21-ата минута, като това бе първи гол за бранителя на Лацио с екипа на националния тим. В 37-ата Лоренцо Инсиние удвои след асистенция на Андреа Белоти. Последваха мощни минути за босненците, като Джиджи Донарума отрази удар на Джеко. Малко преди почивката Белоти можеше да направи 3:0, само че ударът му беше избавен. Все отново нападателят на Торино се регистрира с попадение в 52-ата минута, когато оформи крайния резултат. Така Италия не просто реализира девети следващ триумф в квалификациите, а записа и 10-и надвит мач във всички шампионати, като усъвършенства връх отпреди Втората международна война. За последно " скуадра адзура " имаше девет следващи победи в интервала 1938/1939 година, когато отпред на отбора е била Виторио Поцо. Рекордът може да бъде удължен в понеделник, когато хората на Роберто Манчини играят вкъщи против Армения в последния си мач от квалификациите. ЕВРО 2020 9 кръг, петък 15 ноември  Босна и Херцеговина 0:3краен резулат  Италия