Отборът на Исландия допусна трета поредна загуба в турнира Лига

...

Швейцария подпечата изпадането на Исландия в Дивизия Б

Отборът на Исландия позволи трета поредна загуба в шампионата Лига на нациите. Тази вечер островитяните бяха надиграни за повторно от Швейцария, като по този метод подпечатаха своето изпадане в по-долната дивизия на конкуренцията през идващото ѝ издание.

Испания победи Англия с 3:2 в дуел от Лига на нациите
31 години по-късно: Англия още веднъж победи на испанска земя

Младият отбор на Гарет Саутгейт победи Испания с 3:2

Двубоят в Рейкявик приключи при резултат 1:2, като цялостен мач за домакините изигра централният защитник на Левски - Холмар Ейолфсон.

Всичко по-интересно в срещата се случи през втората част. Гостите поведоха в 52-ата минута, откакто Харис Саферович оползотвори едно съвършено центриране на Гранит Джака. Вина за попадението обаче има и бранителят на Исландия - Магнусон, който загуби прекомерно елементарно въздушния дуел с тарана.

Грешките в защитата на исландците продължиха, като в 67-ата минута, " сините " разрешиха съперникът им да направи три паса пред вратарското поле на Халдорсон, с цел да може връхлитащият Ланг с лекост да направи 0:2.

Снимка 383811
Източник:

Домакините въпреки всичко стигнаха до гол в 81-ата минута, откакто Алфред Финбогасон вкара за 1:2. Това даде криле на скандинавците, които постановиха цялостен напън. Страхотният вратар на Швейцария, а и пропуските на Гилфи Сигурдсон обаче пратиха трите точки в Берн.

По този метод " шоколадите " резервираха действителни шансове за класиране във финалната четворка на шампионата в Дивизия " А ".

Нова победа с 1:0 за Финландия, Люксембург на върха в Лига D след класика над Сан Марино