Отборът на Холандия се изпоти срещу Северна Ирландия, но все

...

Холандия остана фаворит след инфарктен финал

Отборът на Холандия се изпоти против Северна Ирландия, само че въпреки всичко съумя да изтръгне домакинска победа с 3:1 в европейска подготовка от група “С”, в която е и Германия. Така в този момент трите отбора са на върха с по 12 точки, само че северноирландците са с дуел повече.

Important win tonight! #NEDNIR pic.twitter.com/tEOHN1sK4M
— OnsOranje (@OnsOranje) October 10, 2019
“Лалетата” губеха с 0:1 до 80-ата минута, без значение че играеха доста по-добре. В 75-ата те бяха осъдени от Джош Магенис, който се възползва от две неточности на Матайс де Лихт.

Все отново холандците се подвигнаха на взлом и пет минути след попадението на противника изравниха посредством Мемфис Депай. Влезлият да избавя ситуацията Люк де Йонг донесе обрата в 90-ата, а в продължението имаше време Депай да се разпише още един път.

След три дни Северна Ирландия почива, което ще даде късмет на “оранжевите” и бундестима да пернат в класирането.

Иначе в другия мач от четвъртък от тази група Беларус и Естония приключиха 0:0. По този метод беларусите изгубиха шансове за класиране през евроквалификациите, само че пък автоматизирано се класират за плейофите през Лигата на нациите.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ЕВРО 2020 7 кръг, четвъртък 10 октомври  Холандия 3:1краен резулат  Северна Ирландия