Отборът на Хебър Пазарджик триумфира с категоричните 3:0 гейма над

...

Хебър съкруши Нефтохимик в Бургас и отново триумфира за Купата на България

Отборът на Хебър Пазарджик победи с безапелационните 3:0 гейма над Нефтохимик във заключителен конфликт за Купата на България.

Така момчетата на Атанас Петров опазиха трофея си от предходната година, когато "тигрите " от Пазарджик се постановиха за много по-драматичното 3:2 гейма.

СЪСТАВИ:

Хебър: Георги Братоев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Александър Ляфтов, Николай Къртев, Теодор Тодоров - Петър Каракашев (либеро)

Треньор: Атанас Петров

Нефтохимик: Добромир Димитров, Жани Желязков, Мирослав Градинаров, Георги Петров, Николай Николов, Илия Петков - Кристиан Петров (либеро)

Треньор: Николай Желязков

ПЪРВИ ГЕЙМ:

Нефтохимик дръпна при започване на първия гейм. След сполучлива офанзива на Жани Желязков тимът поведе с 3:1. Последва неточност в офанзива на Хебър и бургазлии се отделиха на 3 точки от съперника. При резултат 4:1 Атанас Петров изиска таймаут. Топка в антената и напрежението се настани в мозъците на пазарджиклии, които трябваше да наваксват пасив от цели 5 точки. Успешна офанзива на Александър Ляфков прекъсна серията на Нефтохимик за 2:6. Две следващи докосвания на мрежата върнаха очакванията на гостите - 5:7. Разликата бе стопена до една точка, а Николай Желязков изиска 30-секундно спиране. Блокаут на Градинаров докара до тъждество - 7:7. Силни минути за гостите, които обърнаха до 9:7 след добра офанзива на Теодор Тодоров. Ново допиране на мрежата при блокадата на Нефтохимик докара до 10:8 за Хебър. Ас от сервис на Брадли Гънтър и неточност в офанзива на бургазлии усилиха задатъка на гостите до 12:8, при което Атанас Петров изиска спиране. Нова сполучлива офанзива на Георги Братоев оформи 14:8 в интерес на гостите. Николай Желязков изиска втори задатък за гастите. Нефтохимик въпреки всичко записа 9-ата си точка след неточност на Ляфтов. Перфектен сервис на Николай Николов донесе директна точка за 10:14. Перфектна двойна обсада на Теодор Тодоров и Георги Братоев носи 16-а точка за Хебър - 16:10. Поредна неточност и сервис мрежа за Жани Желязков, след който резултатът стана 17:11. Мощна офанзива на Желязков, който се оправи с единичната обсада на Хебър, направи резултата 13:19. Последва замяна на точки. Аут от сервис на Ляфтов направи резултата 14:20, а сполучлива офанзива на Ники Николов оформи 15:21. Добро посрещане на Георги Петров докара до блокаут и 16:22. Неточности в нахлуване на Георги Братоев и Теодор Тодоров понижиха разликата на 5 точки - 18:23. Добра офанзива на Ляфтов обаче донесе 5 геймбола за Хебър. Нефтохимик избави първия от тях, само че офанзива на Георги Братоев затвори гейма при резултат 25:19.

ВТОРИ ГЕЙМ:

Блокаут на Жани Желязков откри гейма в интерес на Нефтохимик - 1:0. Сбъркан сервис на Ники Николов обаче възвърне равенството. Последва замяна на точки, която не разреши отделяне на някой от двата тима. Мощна офанзива на Теодор Тодоров докара до 5:4 в интерес на отбора от Пазарджик. Нова неточност от сервис на Брадли Гънтър възвърне равенството - 5:5. Грешка от сервис на Теодор Тодоров докара до 7:7. Атака като по учебник на Георги Братоев докара до ново тъждество - 9:9, а класно осъществяване на Тодор Алексиев в офанзива изведе гостите минимално напред. Аут от сервис на Николай Къртев още веднъж изравни резултата - 12:12. Атака на Брадли Гънтър раздра блокадата на Хебър и докара до 14:12, при което Николай Желязков изиска таймаут. Добра демонстрация на блокадата на Нефтохимик, която обезврежда офанзивата на Теодор Тодоров, направи резултата 14:14. Мощен Жани Желязков се оправи с двойната обсада на гостите и още веднъж възвърне равенството - 15:15. Нова прелестна демонстрация на диагонала на домакините и 17:17. Лоша преценка при офанзива на Ляфтов обаче изведе Хебър напред. Брадли Гънтър удвои задатъка на гостите и принуди Николай Желязков да изиска 30-секундно спиране. Нова неточност на Ляфтов от сервис резервира възможностите на домакините живи - 18:19, само че страхотна двойна обсада възвърне задатъка на Хебър от 2 точки. Важна интервенция на Добровир Димитров блокира офанзивата на Тодор Алексиев за 20:21. Нова сполучлива обсада против Алексиев докара до равнене за 21:21. След този процес Атанас Петров изиска спиране. Брадли Гънтър съумя да откри междина сред двойната обсада на Нефтохимик и изведе своите още веднъж напред. Докосване на мрежата от страна на Теодор Тодоров обаче докара до ново тъждество - 22:22. Игра на нерви след видеоповторение за неточност на Нефтохимик и Хебър получи 3 благоприятни условия за затваряне на втория гейм. Аут при началния удар и 23:24, при което Атанас Петров взе спиране. Успешна офанзива на Александър Ляфтов и пазарджиклии взеха и втория гейм при резултат 25:23.

ТРЕТИ ГЕЙМ:

Третата част стартира с замяна на точки. Непредизвикана неточност в лагера на Нефтохимик оформи тъждество - 3:3. Страхотна офанзива на Георги Петров се оправи с двойната обсада на Хебър и изведе домакините напред. Добро нахлуване и на Денис Карягин удвои задатъка на Нефтохимик - 5:3. Дълго разиграване, завършило след сполучлива офанзива на Георги Братоев, възвърне равенството за 5:5. Нетипична неточност за Брадли Гънтър обаче още веднъж върна преимуществото на домакините. Стабилен блокаут на Тодор Алексиев направи 6:6. Слабо посрещане на либерото на бургазлии докара до 7:6 в интерес на Хебър. Страхотна обсада на Илия Петков за 8:7. Ефектна демонстрация на Ляфтов нжси нова точка за отбора от Пазарджик - 8:8. Ас от сервис на Ляфтов остави Денис Карягин бепомощен и изведе Хебър напред за 11:10. При този резултят Николай Желязков взе спиране. Нов бомбен начален удар на Люфтов повиши на 12:10. Домакините съумяха да пресечен серията на Хебър за 11:12. Ас от сервис на Жани Желязков изравни за 12:12, само че сполучлива офанзива на Тодор Алексиев още веднъж изведе Хебър напред. Две поредни точки за Нефтохимик обаче обърнаха резултата, след което композиция на Георги Братоев и Брадли Гънтър докара до ново тъждество - 14:14. Добра офанзива на Денис Карягин изведе Нефтохимик напред - 16:15. Нова сполучлива офанзива удвои задатъка на домакините. Стабилен Георги Петров при посрещане и мощен Максим Грос за 18:16. Добра офанзива на Ляфтов стопи задатъка на бургазлии до 1 точка -18:19. Нов смъртоносен сервис на Ляфтов изравни резултата - 19:19, при което Николай Желязков изиска спиране. Поредна изключителна демонстрация на Ляфтов от сервис и Хебър поведе в резултата. Мощен Николай Николов обаче възвърне равенството - 20:20. Директна точка на Жани Желязков в най-подходящия миг направи 21:20 за домакините. Блокаут на Жани Желязков направи 22:20 за бургазлии, а Атанас Петров изиска таймаут. Две поредни точки за гостите обаче доведоха до 22:22, а неточност на Николай Николов приближи Хебър единствено на 2 точки до сполучлива отбрана на трофея от предходната година. Николов се оправдава за грешката си и възвърне равенството за 23:23. Успешна офанзива на Тодор Алексиев докара до 24:23 и мачбол за Хебър. Брадли Гънтър обаче изпрати топката в мрежата и остави домакинските очаквания живи. Аут на Гънтър при офанзивата и Нефтохимик поведе с 25:24. Хебър обаче остана в гейма за 25:25. Гостите осъществиха нова сполучлива офанзива и стигнаха до втори мачбол при 26:25. Отново Брадли Гънтър имаше достойнството да донесе трофея на своя тим, откакто осъществя сполучливо за 27:25 и затвори третия гейм. Напрежението се настани в зала "Младост " в Бургас след видеопреглед на точката, само че в последна сметка Хебър победи за втора поредна година с трофея за Купата на България.