Отборът на Франция е новият футболен властелин на планетата! Днес

...

Франция е световен шампион след 4:2 над Хърватия

Отборът на Франция е новият футболен владетел на планетата! Днес отборът на Дидие Дешан надигра с 4:2 Хърватия в огромния край на стадион " Лужники " в Москва и се качи на свевтовния връх за повторно в историята след триумфа си през 1998 година.

Съдията Нестор Питана се трансформира в основно настоящо лице през първото полувреме и противоречивите му решения дадоха отражение върху резултата. " Петлите " откриха резултата в 18-ата минута при две доста противоречиви условия: дали имаше нарушаване против Антоан Гризман и дали Пол Погба не въздейства на играта при центрирането.

Иван Перишич изравни в 28-ата, а Гризман се разписа от дискусионна дузпа 10 минути по-късно. След почивката французите играха по-умно и осъществиха два гола посредством Пол Погба (59) и Килиан Мбапе (65). Марио Манджукич за малко върна очакванията на хърватите в 69-ата минута след безумна неточност на вратаря.
Източник: standartnews.com