Отборът на Фейрензе, където играе българинът Стивън Петков, официално изпадна

Отборът на Фейрензе, където играе българинът Стивън Петков, официално изпадна ...

Отборът на Стивън Петков изпадна.

Отборът на Фейрензе, където играе българинът Стивън Петков, официално изпадна от Примейра лига на Португалия. В събота тимът загуби с 0:2 домакинството си на Брага от 30-ия кръг и така окончателно се сбогува с елита. Бившият таран на Ботев (Пловдив) се появи в игра в 66-ата минута на второто полувреме, но не успя да се разпише.

Брага стигна до успеха с голове на Франсержио в 46-ата и Рикардо Орта в 76-ата минута на двубоя.

Така Фейрензе е на последното място в класирането с 15 точки и изостава на 16 от спасителната 15-а позиция, но до края на сезона има само 4 кръга, което означава, че вече и на теория няма шанс за оцеляване. Брага пък се намира на 4-ото място с 64 точки.