Отборът на Етър ВТ спечели безапелационно традиционния детски футболен турнир

...

Етър спечели турнира за Купата на M&BM във Велико Търново, Бончо Генчев награди шампионите

Отборът на " Етър ВТ " завоюва безапелационно обичайния детски футболен шампионат за Купата на M&BM, който се организира на стадион " Ивайло " във Велико Търново.

Надпреварата е част от националната стратегия " Децата и футболът " и се провежда от Асоциацията на българските футболисти, със съдействието на Българския футболен съюз и и Община Велико Търново. Участваха 8 тима от района, формирани от момчета, родени през 2011 година.

Във финала дребните " виолетови " очаквания победиха връстниците си от " Лато " (Алеково) с 4:1. Шампионите, водени от треньора Свилен Василев, приключиха конкуренцията с 3 победи от 3 мача и голова разлика 12:1.

На призовото трето място завърши отборът на ОФК " Академик " (Свищов) след триумф с 2:0 над " Лайтс " (Велико Търново).

Пето място в крайното нареждане зае ОФК " Павликени ", който разгроми с 6:0 " Янтра " (Полски Тръмбеш).

В спор за 7-8 място " Янтра-2019 " (Габрово) победи Локомотив (Горна Оряховица) с 8:7 след дузпи (1:1 в постоянното време).

Купата на спечелилите от " Етър ВТ ", флагчета и екипи връчи ръководителят на ЗС на БФС Бончо Генчев. В награждаването се включиха още Николай Христозов, който е координатор в Асоциацията на българските футболисти, спортният специалист в Община Велико Търново Георги Давидов, голмайсторът на Трета лига - Северозападна група Любомир Генчев и други

Всички участници получиха цялостна футболна екипировка, футболни топки и самостоятелни награди, обезпечени от генералния спонсор на шампионата " M&BM ".

Бяха раздадени следните самостоятелни награди:

Най-добър вратар - Вилислав Цонев (Етър ВТ)

Най-добър бранител - Виктор Йосифов (Академик)

Най-добър полузащитник - Стефан Илиев (Лайтс)

Най-добър нападател - Александър Георгиев (Лато)

Голмайстор - Калин Дъров (Етър ВТ) с 9 попадения

Най-техничен играч - Ивайло Учанов (Лато)

Най-полезен играч - Владислав Богданов (ОФК Павликени)

Най-добър играч на шампионата - Калин Дъров (Етър ВТ)

Най-добър треньор - Свилен Василев (Етър ВТ)

Награда за специфичен принос към шампионата - Бончо Генчев, ръководител на ЗС на БФС.