Отборът на Черно море Тича (Варна) записа трета поредна победа

...

Черно море Тича с трета поредна победа

Отборът на Черно море Тича (Варна) записа трета поредна победа в Националната Баскетболна Лига, откакто довечера баскетболистите от морската ни столица се постановиха при семейството си на Берое (Стара Загора) с 97:91 (28:16; 18:25; 19:27; 21:18; 11:5) след продължение в дуел от VIII кръг.

Милян Бочка вкара 25 точки за домакините, Николай Грозев и Симеон Илиев прибавиха надлежно по 20 и 17 точки, а Драган Тюбак завърши с „ дабъл-дабъл “ – 15 точки и 16 битки.

Алекзандър Дейвис приключи с „ дабъл-дабъл “ за старозагорци – 24 точки и 14 битки, Майк Ди Нуно вкара 24 точки, а Александър Янев и Тихомир Желев завършиха с по 13 точки.

„ Моряците “ стартираха мощно дуела и съумяха да поведат с 12 точки след първите 10 минути – 28:16, само че през втория интервал функциите се размениха, като Берое пое самодейността и на почивката възпитаниците на Любомир Минчев към този момент изоставаха единствено с пет точки – 41:46.

През третата четвърт „ зелените “ от Стара Загора още веднъж стояха по-добре на терена и обратът бе налице – 68:65, само че в заключителните 10 минути настъпи нов поврат, след който Черно море съумяха да догони противника и изпрати мача в продължение – 86:86.

„ Моряците “ стартираха мощно спомагателните пет минути, откакто Тюбак и Острев вкараха за 92:86, като в оставащото време момчетата на Дарин Великов резервираха успокоение и се поздравиха с крайния триумф – 97:91.