Отборът на Черно море Тича (Варна) направи важна крачка към

...

Черно море Тича измъкна победата срещу Спартак

Отборът на Черно море Тича (Варна) направи значима крачка към класиране в идващия стадий на шампионата за Купата на България, откакто довечера „ моряците “ се постановиха при визитата си на Спартак (Плевен) с 88:85 (20:16; 34:25; 9:23; 25:21) в дуел от първия прелиминарен кръг на конкуренцията.

Милян Бочка беше най-резултатен за спечелилите – 23 точки, а Цветослав Острев и Симеон Илиев прибавиха надлежно по 21 и 17 точки.

Константин Коев изигра отличен дуел за Спартак – 35 точки, 5 битки и 3 асистенции, а Седрик Боуен завърши със 17 точки.

След равностойна първа четвърт, която приключи с най-малък задатък от четири точки в интерес на Черно море – 20:16, гостите от Варна използваха надалеч по-добре възможностите си през втория интервал и това им разреши да се откъснат напред с двуцифрена преднина – 54:41.

През третата част двата тима си размениха функциите, като баскетболистите на Спартак демонстрираха отлична организация, която им разреши да стигнат до цялостен поврат и да поведат с една точка преди началото на заключителните 10 минути – 64:63.

Възпитаниците на Александър Дяковски продължиха с положителното си показване и в първите минути на заключителната четвърт, а Ивков, Маринов и Коев вкараха за 74:68. „ Моряците “ не се предадоха, като бързо дадоха отговор с добра серия, с която стопиха изоставането си и интригата се завърна с цялостна мощ – 75:76 при 5:14 минути до финалната сирена.

Плевенчани още веднъж съумяха да пернат с пет точки след следващите отлични изяви на Коев, само че под другия панер гостите демонстрираха отлична отборна игра, която им донесе равенството – 80:80 при оставащи 120 секунди. Последва спиране за Спартак, само че след подновяването на играта и до самия край гостите от Черно море бяха по-концентрирани и съумяха да измъкнат крайния триумф – 88:85.