Отборът на Челси завърши наравно 1:1 при домакинството си на

...

Челси не успя да победи Лестър у дома, но си гарантира третото място във Висшата лига

Отборът на Челси приключи наедно 1:1 при семейството си на Лестър в дуел от предпоследния 37-и кръг на британската висша лига.

" Лисиците " откриха резултата в 6-ата минута, когато топката попадна в Джеймс Мадисън отдясно на наказателното поле на " сините ", а полузащитникът на Лестър шутира компактно и топката се озова в десния ъгъл на вратата, защитавана от Едуар Менди.

Домакините изравниха резултата в 37-ата минута. Рийс Джеймс получи топката в центъра на терена, напредна към вратата на гостите и центрира меко в наказателното поле, където на втора греда Маркос Алонсо стреля с воле от придвижване и се разписа в близкия низък десен ъгъл на стража Каспер Шмайхел.

По този метод отборът от " Стамфорд Бридж " си подсигурява третото място в класирането кръг преди края на акцията. Челси събра актив от 71 точки, на три пункта пред четвъртия Тотнъм, като " шпорите " са с по-лоша голова разлика. Съставът на Брендън Роджърс заема деветото място с 49 пункта.