Отборът на БУБА Баскетбол (София) спечели купата на БФБаскетбол. На

...

БУБА Баскетбол спечели Купата на БФБаскетбол

Отборът на БУБА Баскетбол (София) завоюва купата на БФБаскетбол. На финала на шампионата в зала " Универсиада " възпитаниците на Мануел Марков разгромиха Икономически университет (Варна) с 93:67 (31:18, 22:18, 26:17, 14:14). Иван Алипиев получи трофея за най-полезен състезател на шампионата, откакто изигра отличен мач за спечелилите. Той приключи с 28 точки, 11 битки и 5 асистенции. Александър Милов добави 27 точки и 7 битки.

За варненци Андрей Иванов се отличи с 18 точки и 6 битки, а с 14 точки приключи Кристиян Кръстев. Това е втори трофей за отбора на БУБА Баскетбол, който стана първенец в А група, а Икономически университет (Варна) приключи на второ място. Атлетик завоюва третото място в шампионата. В дребния край столичани победиха Чавдар (Троян) с 93:92 и завоюваха втори бронзов орден след този в А група за мъже.