Отборът на "Ботев" (Враца) запази мястото си в efbet Лига. Врачани

Отборът на "Ботев" (Враца) запази мястото си в efbet Лига.
Врачани

Враца ликува! Класен Ботев победи с 3:2 Етър и остава в елита /снимки/

Отборът на "Ботев " (Враца) резервира мястото си в efbet Лига.
Врачани ще бъдат част от родния хайлайф и следващата година, откакто надиграха "Етър " (Велико Търново) с 3:2 в баража за оставане/влизане в първия ни ешелон.
Играчите от Северозападна България не оставиха подозрения, че в днешния ден бяха по-класният отбор въпреки в последните минути да трябваше да треперят за триумфа. До 87-ата минута врачани водеха с 3:0, само че позволиха два гола във вратата си и изживяха няколко притеснителни минути до последния съдийски сигнал. Така "Ботев " за втора поредна година се избавя посредством бараж и през сезон 2022/23 още веднъж ще са измежду най-хубавите български тимове.
"Етър " от своя страна си потегля отчаян от София, където се игра мача и откакто през огромна част от постоянния сезон бе в тройката на Втора лига, което щеше да прати отбора непосредствено в елита, в последна сметка ще остане във второто равнище.
Първата заплаха в мача бе в интерес на "Ботев " (Враца). В петата минута при едно центриране от фаул Браян Переа засече с глава, само че за негов малшанс топката удари страничната греда.
До края на първата част отборът от елита бе по-активният, само че не съумя да материализира превъзходството си.
В началото на втората част обаче съставът от Враца излезе напред в резултата. Браян Переа изведе чудесно Чавдар Ивайлов по левия фланг и той откри нахлуващия Юлиан Ненов, който прониза Христо Иванов.
Врачани продължиха да бъдат по-дейни и Стефан Гаврилов направи сериозен пропуск, пращайки топката над вратата от добра позиция.
В 73-ата минута обаче пристигна и второто попадение за "Ботев ". Переа получи кълбото в наказателното поле и откакто обработи топката я прати зад Иванов за повторно.
В 84-ата минута Йоан Бауренски осъществя трети гол след центриране от корнер и удар с глава.
Врачани като че ли взеха решение, че към този момент всичко е свършило и това можеше да им изиграе неприятна смешка. В 87-ата минута Ловре Кнежевич понижи, откакто бе изведен на празна врата на задна греда.
В 90-ата минута пък след центриране от фаул Мариан Иванов засече с плонж топката и направи 3:2.
В последните минути "Етър " опита да наложи цялостен напън, само че той бе по-скоро безреден, в сравнение с проведен и не докара до сериозни моменти пред Красимир Костов. Така при последния съдийски сигнал насладата бе за "зелените ".

"Ботев " (Враца) 3:2 "Етър "
1:0 Ненов (48)
2:0 Переа (73)
3:0 Бауренски (84)
3:1 Кнежевич (87)
3:2 Иванов (90)

Състави:
"Ботев " (Враца): 76. Костов, 2. Христов, 77. Николов, 3. Луис Фелипе, 22. Диего, 6. Георгиев, 24. Гаврилов, 17. Ивайлов, 88. Бауренски, 94. Ненов, 19. Переа

"Етър ": 1. Иванов, 30. Моран, 21. Кръстев, 17. Иевй, 7. Станев, 22. Кнежевич, 26. Иванов, 14. Апостолов, 16. Уилсон, 10. Тодоров, 20. Пехливанов