Отборът на Борусия Мьонхенгладбах допусна домакинско поражение с 1:2 от

...

Кьолн удари Гладбах като гост и пое дълбока глътка въздух

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах позволи домакинско проваляне с 1:2 от гостуващия Кьолн в мач от 20-ия кръг на немската Бундеслига. Елвис Реджебецай даде задатък на гостите още в третата минута, само че Флориан Ноухаус израни в 16-ата. Отново Реджебецай обаче донесе трите точки за „ козлите “.

DERBYSIEGER DERBYSIEGER! HEY HEY!
— 1. FC Cologne (@fckoeln_en)
Кьолн откри резултата още в третата минута на дуела. Тогава Ондрей Дуда даде превъзходен разсичащ защитата пас за Елвис Реджебецай, който пое топката, спря се на границата на наказателното поле и нанесе прекрасен удар, който влетя в долния ляв ъгъл на Ян Зомер – 0:1.

Домакините обаче се съвзеха бързо и съумяха да изравнят още в 16-ата минута. Капитанът Ларс Щиндъл получи топката пред наказателното поле, след което комбинира с Флориан Нойхаус, който стреля от дъгата, получи се рикошет, който излъга Тимо Хорн и кълбото попадна в мрежата за 1:1.

Въпреки че „ жребчетата “ направляваха повече топката и нападнаха по-често, Кьолн стигна до второ попадение в 55-ата минута. Шефан Лайнер сбърка при изнасянето на топката отдясно на наказателното си поле, което разреши на Реджебецай да излезе самичък против Зомер и с прекрасен удар сред краката му откри далечния ъгъл за крайното 1:2.

След тази загуба Гладбах остава на седмата позиция с актив от 32 точки, с три по-малко от четвъртия Байер Леверкузен. Кьолн пък се изкачи до 14-ото място с 21 пункта, на четири от рисковата зона. В идващия кръг „ жребчетата “ гостуват на Волфсбург, до момента в който Кьолн също гостува, само че на Айнтрахт Франкфурт.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `