Отборът на Бордо допусна четвърта поредна загуба в Лига 1.

...

Нов провал за Бордо

Отборът на Бордо позволи четвърта поредна загуба в Лига 1. Жирондинците изгубиха с 0:1 семейството си на Анже в мач от 35-ия кръг на френския шампионат. Единственото попадение означи Стефан Баокен малко преди почивката. Нападателят се разписа в 40-ата минута, което се оказа и победният гол. По този метод Бордо се смъкна до 14-а позиция с едвам 38 точки от началото на сезона. Анже от своя страна към този момент е с 45 и е на удобната 11-о място.

Проблеми продължава да изпитва и Реймс, който през днешния ден загуби с 0:3 семейството си на Ним. Жордан Фери, Рено Рипар и Денис Буанга бяха точни за южняците. Двата отбора разделят осма и двете позиция с по 49 точки. По-добрата голова разлика праща Ним позиция напред. Лига 1 35 кръг, събота 4 май  Бордо 0:1краен резулат  Анже