Отборът на Болоня измъкна равенство 1:1 като гост на Лацио

...

Болоня си тръгна с точка от Рим

Отборът на Болоня измъкна тъждество 1:1 като посетител на Лацио в дуел от 29-ия кръг на Серия А. Гостите откриха резултата още в третата минута, когато Симоне Верди се разписа.

Резултатът се резервира единствено 13 минути, откакто в 16-ата Лукаш Лейва изравни. Феновете на Лацио обаче не видяха попаденията, защото бойкотираха началото на мача в символ на митинг против съдийските неточности против техния отбор.

" Бианкочелестите " нямаха сили за цялостен поврат, защото в краката на футболистите на Симоне Индзаги имаше доста отмалялост от тежкия мач в Лига Европа против Динамо в Киев и успеха с 2:0, която ги класира на 1/4-финалите.

Така Лацио остана пети с 54 точки и изостава на една от четвъртия Интер, който е с мач по-малко поради отлагането на дербито с Милан за април. Болоня пък е 11-и с 34.