Отборът на Берое (Стара Загора) победи гостуващия ТФТ (Северна Македония)

...

Берое се класира за полуфиналите в Балканската баскетболна лига

Отборът на Берое (Стара Загора) победи гостуващия ТФТ (Северна Македония) с 91:90 (32:23, 17:16, 31:25, 11:26) и се класира за полуфиналите на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Тимът на Любомир Минчев още веднъж игра без контузените Николай Стоянов и Станислав Ваклинов.

Берое стартира чудесно мача и в края на първата част водеше с 32:19, а на почивката имаше задатък от 49:39.

Домакините продължиха да играят добре, поведоха с 20 точки, а преди финалните 10 минути преднината им беше 80:64.

В последната част старозагорци имаха известни проблеми, изгубиха с 11:26, само че съумяха да стигнат до крайния триумф.

35 секунди преди сирената Берое водеше с 87:85, само че в идната офанзива Кейжън Фийгин вкара панер за 89:85. При оставащи три секунди Мартин Котевски се разписа за ТФТ, само че Джеймс Гавин вкара два фаула за 91:87. За гостите тройка със сирената осъществя Андрей Митревски.

По 23 точки за Берое осъществиха Джеймс Гавин и Седариан Рейнс, който завоюва и 11 битки. Брейди Роуз се отличи с 16 точки и 6 асистенции, 12 точки вкара Кейлъб Бишъп, а 11 Кейжън Фийгин.

За гостите Брейдън Бейли осъществя 19 точки.

На 7 април Берое е хазаин на Галил Гилбоа (Израел) в последния си мач от втората групова фаза на шампионата.
Източник: bnr.bg