Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) продължава да гази опонентите си на

...

Петзвезден Лука Йович изуми Бундеслигата

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) продължава да гази съперниците си на " Комерцбанк Арена ". " Орлите " безусловно унижиха новаците от Фортуна (Дюселдорф) със 7:1, като по този метод изместиха Байерн (Мюнхен) от шестото място в Бундеслигата. Емблематичен дуел за домакините изигра сръбският халф Лука Йович, който вкара фантастичните 5 попадения.

Снимка 384618
Източник:

Двубоят стартира по отличен метод за селекцията на Адолф Хютер, която още до паузата към този момент водеше с 3:0.

Всичко стартира в 20-ата минута, когато прецизен от дузпа бе Себастиен Халер. Оттук насетне стартира лудото шоу на Лука Йович. В 26-ата минута той означи неповторим гол, откакто по акробатичен метод засече центриране на своя съотечественик Филип Костич.

" Билд " гърми: Байерн (Мюнхен) назначава Арсен Венгер до часове!

Клубът провежда ексклузивен брифинг

Малко по-късно Йович още веднъж се оказа на точното място, откакто укроти една избита топка на границата на пеналтерията и с обмислен шут наказа Михаел Ренсинг.

Ужасът за Фортуна продължи и след почивката, когато неприятен рикушет в защитник на гостите, изведе Халер самичък против вратаря. Френският таран не чакаше втора покана и с лекост повиши до 4:0.

В идната офанзива бе маркиран нов гол, само че този път той падна във вратата на Кевин Трап. Почетното попадение за Фортуна беше дело на белгиеца Лукебакио.

Оттук насетне на терена имаше единствено един футболист - Лука Йович. Сърбинът безусловно бележеше при всеки собствен удар към вратата. Така броя на маркирани попадения от него стана пет, а отзвукът от неговото фантастично достижение сигурно ще бъде извънредно огромен.

Снимка 384619
Източник:

В идващия кръг Айнтрахт гостува на Нюрнберг, до момента в който Фортуна приема вкъщи Волфсбург.

АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) - ФОРТУНА (ДЮСЕЛДОРФ) 7:1

1:0 Халер - дузпи (20 " ), 2:0 Йович (26 " ), 3:0 Йович (34 " ), 4:0 Халер (50 " ), 4:1 Лукебакио (53 " ), 5:1 Йович (55 " ), 6:1 Йович (69 " ) 7:1 Йович (72 " )

СТАДИОН : " Комерцбанк Арена "

СЪДИЯ : Дениз Айтекин

АЙНТРАХТ : Трап, Н " Дика, Хасебе, Абрахам, Костич,Да Коща, Торо, Гачинович, Йович, Халер, Де Гузман (резерви: Роньоу, Алан, Хргота, Мюлер, Рус, Щендера, Вилемс)

ФОРТУНА : Ренсинг, Айхан, Боджек, Камински, Цимерман, Моралес, Соботка, Цимер, Щогер, Раман, Дукш (резерви: Тейсен, Баркок, Бормут, Гизелман, Хенингс, Лукебакио, Усами)