Отборът на Атлетик (Билбао) изхвърли Барселона от турнира за Купата

...

Барса отпадна от Купата на краля, Реал се класира трудно

Отборът на Атлетик (Билбао) изхвърли Барселона от шампионата за Купата на краля в Испания, побеждавайки го вкъщи си с   3:2 след продължения в мач от осминафиналите.

Домакините поведоха още във втората минута посредством Муняин, само че 18 минути по-късно Феран Торес върна равенството. През втората част Билбао изрично бе по-добрият тим и в самия завършек на мача Иниго Мартинес върна задатъка на баските. Малко по-късно обаче Педри измъкна каталунците и подсигури продълженията.

В 104-ата минута Жорди Алба подари дузпа на противника, а капитанът на домакините Муняин бе праволинеен от бялата точка и донесе триумфа на своя отбор.

Така, откакто предходната седмица загуби полуфиналната борба за Суперкупата на Испания, тази седмица Барселона е навън и от Купата на Краля.
Реал (Мадрид) се измъкна, побеждавайки като посетител Елче с   2:1   също   в осминафинален конфликт за Купата на краля. Двата отбора приключиха при нулево тъждество в постоянното време, по тази причина се стигна до продължения, които предложиха същинско шоу на феновете. В 104-ата минута Гонсало Верду изведе Елче напред, а единствено четири минути по-късно Иско върна равенството. В 116-ата минута обаче Еден Азар класира мадридчани за четвъртфиналите.

А в мач за състезание Хетафе победи Гранада с 4:2.
Източник: bnr.bg