Отборът на Астана приключи тазгодишното си приключение в европейските клубни

...

Астана се сбогува с Лига Европа по подобаващ начин

Отборът на Астана завърши тазгодишното си премеждие в европейските клубни шампионати. Селекцията на Мъри Стоилов не съумя да сътвори невъзможното против Спортинг (Лисабон), само че въпреки всичко реализира влиятелно реми при визитата си на " Жозе Алваладе " - 3:3. Така с общ резултат 6:4, " лъвовете " от Лисабон към този момент чакат своя противник на осминафиналите.

Лацио разруши ФКСБ с 5:1
Лацио направи на пух и прахуляк румънците от ФКСБ

Чиро Имобиле и Филипе Андерсон се развихриха на " Олимпико "

Според мнозина медии в Казахстан, Станимир Стоилов може би е управлявал своя финален мач като треньор на столичани.

Снимка 341734
Източник:

Двубоят стартира чудесно за домакините, които поведоха след единствено 180 секунди посредством Бас Дост. До почивката Астана показва неотстъпчивост и стигна до ремито след гол на Марин Томасов, който се разписа и в първия мач.

След почивката Спортинг подвигна оборотите и небрежно вкара нови два гола в мрежата на Ерич, които бяха дело на Бруно Фернандеш.

Снимка 341733
Източник:

И когато домакините си мислеха, че успеха им е сигурна, Астана се подвигна на късен взлом и може би изненадващо за мнозина, стигна до непълен поврат.В 80-ата минута рикоширала топка попадна на волето на Твумаси, който със свиреп шут препарира Руй Патрисио.

Локомотив (Москва) на 1/8-финал в Лига Европа
Руският Локомотив върви по разписание в Европа

" Железничарите " отстраниха Ница след триумф и в реванша

Буквално в последната секунда на мача, Астана оформи крайното 3:3. Дмитрий Шомко насочи застрашителен шут отвън наказателното поле, който мина през куп от играчи и в последна сметка посети долния ляв ъгъл на Спортинг.

СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) - АСТАНА 3:3

1:0 Дост (3 " ), 1:1 Томасов (37 " ), 2:1 Фернандеш (53 " ), 3:1 Фернандеш (63 " ), 3:2 Твумаси (80 " ), 3:3 Шомко (90+4 " )

СТАДИОН : " Жозе Алваладе

СЪДИЯ : Тамаш Богнар (Унгария)

СПОРТИНГ : Патрисио, Коентрало, Пинто, Рибейро, Фернандеш, Ристовски, Баталия, Руис, Матийо, Дост, Палхиня

АСТАНА : Ерич, Шитов, Анчич, Клайнхайслер, Деспотович, Томасов, Бейсебеков, Маевски, Твумаси, Постников, Шомко