Отборът на Астана направи огромна крачка към поредно участие в

...

Астана разби БАТЕ и почти си осигури ново участие в групите на Лига Европа

Отборът на Астана направи голяма крачка към следващо присъединяване в групите на Лига Европа. Грандът на Казахстан разруши с 3:0 БАТЕ (Борисов) в първи мач от плейофната фаза на конкуренцията.

Двубоят в Нур-Султан протече напълно под диктовката на домакините. Резултатът беше открит още в 23-ата минута, когато Томасов се разписа след асистенция на Сигурйонсон.

Малко преди почивката, селекцията на Роман Григорчук като че ли реши всичко, откакто Логвиненко осъществя второ попадение.

Точка на разногласието пък постави изигралият страховит дуел Сигурйонсон, който оформи класиката след тъкмо изпълнена дузпа.
 Само три загуби за Лудогорец против противници от Балканите в европейските шампионати