Отборът на Аржентина победи Австралия с 2:1 в осминафинална среща

...

Аржентина е на четвъртфинал срещу Нидерландия

Отборът на Аржентина победи Австралия с 2:1 в осминафинална среща от международното състезание по футбол в Катар. На четвъртфиналите южноамериканците ще срещнат състава на Нидерландия, който в профил Съединени американски щати с 3:1.

Лионел Меси се разписа в 35-ата минута след многоходова акция. Футболистът на Пари Сен Жермен не остави шансове на Матю Райън след прецизен удар по тревата. В 57-ата минута Хулиан Алварес означи втори гол, откакто наказа груба неточност на Матю Райън. Така на четвъртфиналите Аржентина ще се изправи против Нидерландия.
Меси вкара деветия си гол на международното състезание и изпревари Диего Марадона в листата на голмайсторите за Аржентина. Лидер остава Габриел Батистута с 10 попадения.

Още в 3-ата минута Папу Гомес проби отляво и опита центриране в наказателното поле, а топката срещна ръката на Киану Бакус. Главният арбитър Шимон Марчиняк от Полша реши, че не е имало предумисъл и не отсъди дузпа.
В 17-ата минута още веднъж Папу Гомес опита да сътвори напрежение пред Райън, само че ударът му мина високо над напречната греда.
Аржентинците въпреки всичко откриха резултата в 35-ата минута. Лионел Меси получи пас в наказателното поле от Николас Отамендии с шут по тревата откри мрежата на " кенгурата ".
Пет минути след подновяването на играта Мак Алистър откри Хулиан Алварес, а той комбинира с Меси, който се подхлъзна тъкмо преди да нанесе удар.
В 57-ата минута Матю Райън позволи детинска неточност в наказателното поле и Хулиан Алварес от близко прати топката във вратата за 2:0.
В 66-ата минута Меси слаломира сред няколко футболисти на Австралия, само че стреля неопределено.
Австралия върна интригата в 77-ата минута. Отаменди отигра нерешително и топката стигна до Крейг Гудуин, който нанесе мощен удар и топката се отби от Енцо Фернандес, и спря в мрежата на Емилиано Мартинес за 2:1.
В 80-ата минута Азиз Бехич проби отляво, само че шутът му в последния миг бе избит от бранител на Аржентина.
Резервата Лаутаро Мартинес направи сериозен пропуск в 88-ата минута, когато бе изведен на чиста позиция от Меси.
В спомагателното време от седем минути, Лаутаро и Меси пропиляха нови положителни благоприятни условия да създадат успеха на Аржентина по-изразителна.
Кулминацията бе цялостна в последните секунди, когато Гаранг Куол бе изведен самичък против Емилиано Мартинес, който майсторски избави.

Аржентина - Австралия - 2:1 (1:0)
голмайстор: 1:0 Лионел Меси 35, 2:0 Хулиан Алварес 57, 2:1 Енцо Фернандес 77-автогол

основен арбитър: Шимон Марчиняк (Полша)

стадион: " Ахман Бил Али " (Ал Раян), фенове - 45 032