Отборът на Арда Кърджали завърши наравно 0:0 с грузинския Самгурали

...

Арда приключи с реми лагера в Турция

Отборът на Арда Кърджали приключи наедно 0:0 с грузинския Самгурали последната си контрола от подготвителния лагер в Алания. Срещата бе изгледана от вицепрезидента на БФС Емил Костадинов и селекционера на юношеския народен тим Ангел Стойков.

Двубоят с грузинците бе много равносилен, като двата тима разиграваха топката най-вече в средата на терена. В 11-ата минута Жуниньо насочи удар от границата на наказателното поле, който попадна право в ръцете на вратаря. Отговорът
на играчите на Самгурали бе рисково засичане с глава след осъществяване на ъглов удар. В 39-ата минута противникът ни уцели гредата на вратата защитавана от Васил Симеонов. В ответната контраофанзива на Арда Жуниньо се озова в отлична позиция, излъга стража на грузинците, само че по-късно се засуети и не съумя да вкара топката в мрежата.

След почивката в 54-ата минута Михаил Александров засече хубаво с глава центриране на Лозев, само че топката мина близо до левия непряк дирек. В 80-ата минута Жуниньо получи топката на наказателното поле и от границата насочи мощен удар, само че право в ръцете на вратаря. Така двата тима не можаха да си отбележат гол и срещата приключи наедно 0:0.

Това бе финален мач за Арда в Турция, а на следващия ден тимът се прибира в България. Равносметката от контролните срещи е 1 победа, 1 тъждество и 3 загуби. В първия кръг от подновяването на шампионата Арда гостува на Ботев Пловдив. Срещата е на 12 февруари от 17:30 часа.

Стартов състав на Арда: 36. Симеонов, 8. Желев, 4. Стоев, 13. Таравел, 21. Костадинов, 33. Тилев, 19. Руменов, 17. Коконов, 9. Делев, 37. Жуниньо, 27. Мартинов
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `