Основният фаворит за спечелване на Световното първенство Бразилия стартира на

...

Феноменален гол и силно начало за Бразилия на Световното

Основният любимец за продобиване на Световното състезание Бразилия започва на Мондиала в Катар с победа с 2:0 над Сърбия. Двата гола за сърбите вкара Ричарлисон, а второто попадение беше неповторимо след странична ножица и ще е измежду претендентите за едно от най-красивите на Мондиала.
Прочетете още
В 35-та минута удар на Рафиня беше избавен от Милинкович-Савич.

В 42-та минута Миленкович сгреши и Винисиус можеше да вкара, само че бранителят на сърбите съумя въпреки всичко да блокира удара му.

В 46-та минута сърбите сгрешиха в отбрана и Рафиня остана самичък против Ваня Милинкович-Савич, който съумя да избави.

В 55-та минута удар на Неймар мина около вратата.

В 60-та минута Алекс Сандро насочи страховит удар от отдалеченост, само че топката срещна гредата.

В 63-та минута Бразилия съумя да открие резултата, откакто Винисиус стреля, вратарят на Сърбия избави, само че при добавката на опразнената врата Ричарлисон съумя да вкара за 1:0.

В 74-та минута пас на Винисиус стигна до Ричарлисон, който вкара страховит гол, откакто той пое топката и със страхотна странична ножица прониза Милинкович-Савич за 2:0.

В 81-та минута Каземиро стреля от отдалеченост, само че топката срещна напречната греда.

Малко по-късно и Рафиня стреля, само че вратарят на сърбите избави.

В 83-та минута и Фред стреля, само че още веднъж Милинкович-Савич избави.

В другия мач от групата Швейцария победи с 1:0 Камерун.

Бразилия: Алисон, Данило, Тиаго Силва, Маркиньос, Алекс Сандро, Каземиро, Лукас Пакета, Неймар (Антони 80 мин.), Ричарлисон (Габриел Жезус 79 мин.), Рафиня, Винисиус (Родриго 75 мин.)

Сърбия: Ваня Милинкович-Савич, Страхиня Павлович, Никола Миленкович, Милош Велкович, Неманя Гудел (Иван Илич 57 мин.), Андриа Живкович (Неманя Радонич 57 мин.), Саша Лукич (Дарко Лазович 66 мин.), Филип Младенович (Душан Влахович 66 мин.), Александър Митрович (Неманя Максимович 84 мин.), Душан Тадич, Сергей Милинкович-Савич
Източник: trafficnews.bg