Основната иновация е коляновият вал, който се върти около две

...
Основната иновация е коляновият вал, който се върти около две
Коментари Харесай

Новият 6-тактов двигател на Porsche може да пренапише автомобилното инженерство

Основната иновация е коляновият вал, който се върти към две концентрични окръжности, което понижава хода на буталото и усъвършенства успеваемостта на мотора...

Емил Василев 15:38 | 20.09.2024 0 Сподели Легендарният 6-цилиндров мотор на Porsche 911 GTS - впечатляващ образец за съвременен 4-тактов мотор.

Най-четени

ТелефониДаниел Десподов - 11:22 | 18.09.2024

Xiaomi изненада всички: китайската компания изпревари Apple и стана вторият максимален производител на смарт телефони в света

ХардуерЕмил Василев - 16:08 | 18.09.2024

В тв приемници на TCL с квантови точки откриватели не откриха такива – производителят отхвърли обвиняванията

IT НовиниСветослав Димитров - 13:43 | 19.09.2024

Хакерите измислиха нов метод за кражба на пароли от Гугъл Chrome

Емил Василевhttps://www.kaldata.com/

Porsche даде сигнал за смяна в автомобилното инженерство с неотдавнашните поръчки за патент за 6-тактов мотор, намеквайки за евентуален преход от обичайните 4-тактови мотори.

Разработката може да означи забележителна еволюция в технологията на моторите с вътрешно горене, като възроди нововъведенията, невиждани от времето на 2-тактовия цикъл.

В тази връзка немската автомобилна компания е подала патент в Службата за патенти и търговски марки на Съединени американски щати, в който в детайли разказва проекта си за създаване на структура на 6-тактов мотор. Според документите Porsche има намерение да опитва с прибавянето на повече компресия и мощностен такт, вместо да разчита само на стандартната композиция от абсорбция, компресия, мощ и изпускателна система.

Основната разлика сред стандартния 4-тактов мотор и 6-тактовия мотор се състои в разпределението горивните камери и клапаните. 6-тактовият мотор е усъвършенствана структура, която има за цел да усъвършенства обичайните дву и четиритактови мотори, като увеличи горивната успеваемост и понижи излъчванията.

Съществуват два вида: единият употребява едно бутало с спомагателни мощни и изпускателни тактове, задвижвани от уловената топлота, а другият – две бутала, които си взаимодействат, с цел да заменят клапаните или да покачат успеваемостта. Тези структури понижават сложността на мотора, усъвършенстват охлаждането и могат да покачат успеваемостта като цикъла на Милър или цикъла на Аткинсън.

Подходът на Porsche е доста по-напреднал, като бележи най-значителното отклоняване от времето на истинския 6-тактов мотор на Самюел Грифин през 1883 година.

Заявката за патент на Porsche включва детайлности за структурата на 6-тактовия мотор

Системата на 6-тактовия мотор на Porsche е комплицирана, само че главната концепция е, че коляновият вал работи в два цикъла: всмукване-сгъстяване-мощност и по-късно сгъстяване-мощност-изпускане.

Ключовата иновация е коляновият вал, който се върти към две концентрични окръжности или пръстени. Тази настройка съкратява дистанцията, което изминава буталото, трансформира степента на втвърдяване на мотора и основава две горни и долни мъртви точки, което усъвършенства общата успеваемост на мотора.

Повишаване на успеваемостта и мощността

Иновативната структура на моторите на Porsche се управлява от една съществена цел: реализиране на оптималната мощ. За разлика от обичайните мотори, при които мощността се генерира на всеки четири хода, тази нова структура ще създава мощ на всеки трети ход, като в същото време употребява по-ефективно въздушно-горивната примес.

Освен това Porsche има за цел да придвижи напред еволюцията на мотора с вътрешно горене. Според поръчката за патент се поставят непрекъснати старания за възстановяване на работата на ДВГ, като се подчертава върху енергийната успеваемост и осъществяването на все по-взискателните експлоатационни условия.

Патентът обаче не предлага детайлности за това по какъв начин инженерите се оправят с вибрациите, хармоничния баланс, диапазоните на оборотите или други механически проблеми, които биха заинтригували тези с повече на практика опит в региона на механиката на моторите.

Източник: kaldata.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР